ساندویچ پانل اتاق تمیز

ساندویچ پانل اتاق تمیز

اتاق تمیز فضا و یا اتاقی از بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها هستند که هوای داخل آن به علت حساسیت فعالیت صورت گرفته در آن باید کاملا تمیز و عاری از هرگونه میکروب، و یا ذرات خارجی باشد و میزان ورود و خرج هوا در این اتاق‌ها در حداقل مقدار ممکن است حتی افراد و پرسنلی که به این اتاق‌ها ورود پیدا می‌کنند از قبل لباس‌های مخصوصی به تن کرده و دوش هوا می‌گیرند.

علاوه بر ذرات معلق در هوا، در این محیط‌ها، پارامترهای دیگری از جمله رطوبت، دمای هوا، فشار، میزان بخارات محیطی تحت کنترل است.

اما سوال این است که جهت ایجاد چنین فضایی از چه نوع متریالی باید استفاده کرد؟

جهت طراحی و ساخت این اتاق‌ها از ساندویچ پانل‌های مخصوص اتاق تمیز یا همان ساندویچ پانل کلین روم استفاده می‌کنند. از آن جایی که ساندویچ پانل‌ها ساختاری عایق و یکپارچه دارند بهترین گزینه جهت ساخت و ایجاد چنین فضایی است. نوع فوم به کار رفته در ساندویچ پانل اتاق تمیز معمولا از جنس فوم پلی اورتان و یا پلی استایرن است.

ساندویچ پانل‌های اتاق تمیز را جهت جلوگری از رشد میکروب‌ها و شستشوی راحت به صورت یک رو صاف و یا دو رو صاف، طراحی و تولید می‌کنند.

 ساندویچ پانل‌های اتاق تمیز در زمینه مقاومت در برابر آتش و حریق در دو کلاس b1 و b2 تقسیم بندی می‌شوند که کلاس b1 مقاومت بالاتری در برابر آتش سوزی داشته و مانع از گسترش قطره‌های شعله ور آتش می‌شود. از دیگر ویژگی‌ها و مزایای اتاق تمیز می‌توان به وزن کم، سرعت و سهولت در نصب، صرفه جویی در هزینه‌های احداث اشاره کرد.

کاربرد ساندویچ پانل اتاق تمیز

به صورت کلی از ساندویچ پانل اتاق تمیز در صنایعی همچون خودروسازی، داروسازی، صنایع غذایی، صنایع فضایی و الکترونیک استفاده می‌شود. علاوه بر این از ساندویچ پانل اتاق تمیز در اماکن دیگری همچون

  • صنایع تجهیزات پزشکی
  • علوم زیستی
  • اتاق عمل در بیمارستان‌ها
  • صنایع ساخت قطعات الکترونیکی
  • کارخانجات تولید مواد غذایی
  • صنایع لوازم آرایشی و بهداشتی
  • صنایع اسلحه سازی

مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از مشخصات ساندویچ پانل اتاق تمیز، قیمت و خرید این محصولات از طریق شماره‌های درج شده در سایت ساندویچ پانل در کردستان با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل کرده تا قیمت نهایی ساندویچ پانل را بر اساس کیفیت متریال و ابعاد درخواستی شما محاسبه و به صورت پیش فاکتور برای شما ارسال نمایند. از همراهی و انتخاب شما سپاسگزاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *