نصب ساندویچ پانل در کردستان

نصب ساندویچ پانل در کردستان

ساندویچ پانل ها یا پانل های ساندویچی دسته ای از مصالح ساختمانی هستند که با روکش فلزی و فوم در لایه میانی به عنوان عایق حرارتی عمل می‌کنند.
پانل ها به علت سهولت در فرآیند نصب و مونتاژ در تمانی صنایع کاربرد دارند. بطوریکه ساختمان هایی که از ساندویچ پنل ساخته شده‌اند از نظر زمان اجرا در مقایسه با ساختمان های ساخته شده از مصالح سنتی در مدت زمان کمتری اجرا شده اند.
بنابراین لازم به ذکر است که علاوه بر ویژگی های منحصر بفرد و قابل توجه پانل ها سهولت در نصب و اجرای ساندویچ پنل ها نیز یکی دیگر از علل محبوبیت آن ها در کردستان و سنندج بوده است.

مراحل نصب ساندویچ پانل در کردستان

1. حمل ساندویچ پانل ها

اولین و مهمترین مرحله در نصب ساندویچ پانل ها، حمل صحیح آن ها به محل ساخت و ساز و تخلیه ی آن ها می‌باشد.
ابعاد ساندویچ پنل ها در نحوه ی حمل آن ها اهمیت دارد که به شرح زیر می‌باشد:

حمل ساندویچ پانل هایی به طول کمتر از 6 متر

پانل هایی به طول کمتر از 6 متر را می‌توان به صورت دستی یا با لیفتراک حمل کرد.
در صورت حمل ساندویچ پنل ها با لیفتراک می‌بایست حداقل فاصله چنگال ها 2 متر با عرض 150 میلی متر باشد.

حمل ساندویچ پانل هایی به طول بیشتر از 6 متر

این دسته از پانل ها را می‌بایست با تسمه های نقاله حمل کرد و فاصله ی تعیین شده از تسمه ها برای پانل هایی به طول 6 تا 12 متر، 2-4 متر و برای پانل هایی به طول بیشتر از 12 متر، 3.5 تا 4.5 متر می‌باشد.

کنترل کیفیت سازه

محل موردنظر برای نصب ساندویچ پنل ها می‌بایست پیش از نصب از نظر کیفیت و همچنین یکپارچگی بررسی شود زیرا هرگونه پستی و بلندی در اجرا مشکلاتی را در نصب پانل ها ایجاد می‌کند و پانل ها هم راستا با یکدیگر قرار نمی‌گیرند.

نصب ساندویچ پانل ها

پس از اجرای مراحل اولیه و اطمینان از کیفیت داربست ها، نوبت به اجرا و نصب ساندویچ پنل ها می‌رسد. بطوریکه بسته به نوع پانل از نوع ساندویچ پانل دیواری یا سقفی در کردستان به روش مختص به خود در محل موردنظر نصب می‌شوند.
لازم به ذکر است در محل هایی که پانل ها بدون هیچ اتصال دهنده ای در محل قرار گرفته اند باید با فوم پلی اورتان کم فشار یا بوتیل مهر و موم شوند؛ به عنوان مثال منظور از قرارگیری پانل ها بدون هیچ اتصال دهنده ای، اتصال افقی دو پانل بر روی یک ستون و یا اتصال یک پانل دیواری و یک پانل سقفی می‌باشد.

پوشاندن درزها و آب بندی ساندویچ پانل

پس از نصب پانل ها نوبت به پوشاندن درزها و آب بندی ساندویچ پانل ها به منظور بهبود کیفیت پانل ها می‌رسد که آب بندی و درزبندی پانل ها یکی از مهمترین مراحل نصب بشمار می‌رود.

درزبندی ساندویچ پانل

سخن پایانی

و در نهایت لازم به ذکر است اگرچه پانل های ساندویچی به علت سهولت در نصب مورد توجه قرار گرفته اند اما برای نصب به نیروی متخصص و با تجربه نیاز دارند که در افزایش کیفیت و طول عمر آن ها تاثیر گذار هستند.
لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نصب ساندویچ پانل در سنندج، سقز، مریوان، بانه، قروه، کامیاران، بیجار، دیواندره، دهگلان و سرو آباد و انواع ساندویچ پانل در کردستان از طریق شماره های تماس موجود در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *